重要规格表
| 描述 | |
|---|---|
| 产品目录编号 | XX1100000 |
| 描述 | 压力容器, 600 mL |
| 背景信息 | This vertical-style pressure vessel was designed for particle-free filling of vials with extemporaneous drug, allergenic extracts, and ophthalmic solutions. A Swinnex® filter holder can be attached to the outlet ball valve for point-of-use filtration. Features & Benefits: •Vertical design minimizes hold-up volume and product loss •Attach a Swinnex® filter holder to outlet to filter effluent prior to use Applications: Dispensing Small Volumes of Liquid, Vial Filling |
| 产品信息 | |
|---|---|
| 连接(入口/出口) | 1/4 in. NPTF导管接头,释压,出口球阀 |
| 最大入口压力[巴(psi)] | 6.9 bar |
| Quality Level | MQ100 |
| 应用 | |
|---|---|
| 应用 | Accessories for filter holders for sample preparation. |
| 尺寸 | |
|---|---|
| 高度 | 41.9 cm,不包括换膜过滤器 |
| 直径 | 9 cm |
| 重量 | 1.1 kg |
| 材料信息 | |
|---|---|
| 结构材料 | 透明的聚碳酸酯圆桶,白色聚丙烯端盖,硅胶O形环,聚乙烯压力管,Delrin® 球阀 |
| 包装信息 | |
|---|---|
| 数量 | 1 |