| Replacement Information | |
|---|---|
| Replacement Information | In North America 1072289025 replaces and is identical to 1.07228.9026 |
重要规格表
| pH值 | 溶解度 |
|---|---|
| 7.2 (25 g/l, H₂O, 37 °C) (使用灭菌釜灭菌之后) | 25.5 g/l |
| 描述 | |
|---|---|
| 产品目录编号 | 107228 |
| Replaces | 1072285007; 1.07228 |
| 概述 | GranuCult™ is our new brand name for our existing granulated dehydrated culture media which apply to new EN ISO 11133:2014 and various other ISO standards and FDA-BAM / USDA-FSIS methods for testing of food and water samples. All these media are currently being updated to be fully compliant to the latest version of these standards and regulations with respect to composition and quality control and will be available shortly. |
| 产品信息 | |
|---|---|
| HS代码 | 3821 00 00 |
| Quality Level | MQ100 |
| 理化信息 | |
|---|---|
| pH值 | 7.2 (25 g/l, H₂O, 37 °C) (使用灭菌釜灭菌之后) |
| 容积密度 | 800 kg/m3 |
| 溶解度 | 25.5 g/l |
| GHS安全信息 | |
|---|---|
| 储存类别 | 10 - 13 其它液体及固体 |
| WGK | WGK 1 轻度的水危害 |
| 储存和货运信息 | |
|---|---|
| 储存 | 于 +15°C 到 +25°C储存. |