millipore,
密理博,MIX0500L107,Mobius MIX500L disposable mixer motor
重要规格表
| Description
|
| Catalogue Number | MIX0500L107 |
| Description | Mobius® MIX500L disposable mixer motor |
| Product Information
|
| Applicable Device |
|
| Power Requirements | Electrical: 1200 W (max.); Design speed: Up to 230 RPM (maximum operating speed has to be validated for each process individually, depending on volume, viscosity, etc.); Cable length: 300 cm (118.1 in.); Connector types: Hummel |
| Operating Temperature Range | 4 to 30 °C |
| Quality Level | MQ400
|
| Dimensions
|
| Height | 15.25 cm (6 in.) |
| Width | 19 cm (7.5 in.) |
| Depth | 20.5 cm (8.1 in.) |
| Weight | 13.1 kg (29 lb.) |
| Product Usage Statements
|
| Regulatory Conformance | IP Class 67 |
| Packaging Information
|
| Material Size | 1 |