millipore,
密理博,MIX0500L103,Mobius MIX500L control box unit, 208 V
重要规格表
| Description
|
| Catalogue Number | MIX0500L103 |
| Description | Mobius® MIX500L control box unit, 208 V |
| Product Information
|
| Applicable Device |
|
| Power Requirements | Electrical: 208 VAC 3 phase; Cable length: 250 cm (98.4 in.); Connector types: separate for each country |
| Quality Level | MQ400
|
| Physicochemical Information
|
| Voltage |
|
| Dimensions
|
| Height | 54.3 cm (21.4 in.) |
| Width | 61 cm (24 in.) |
| Depth | 21 cm (8.3 in.) |
| Weight | 23 kg (51 lb.) |
| Materials Information
|
| Materials of Construction | Stainless steel in compliance with material code 1.4301 ASTM® 304 |
| Product Usage Statements
|
| Environmental Requirements | Maximum surface temperature: 55 °C (132 °F); Pressure: atmospheric |
| Regulatory Conformance | IP Class 65. Cabinets are CE classified |
| Packaging Information
|
| Material Size | 1 |