重要规格表
| Description
|
| Catalogue Number | MIX0200L107 |
| Description | Mobius® disposable mixer motor |
| Product Information
|
| Applicable Device |
- Mobius® MIX100
- Mobius® MIX200
|
| Power Requirements | Electrical: 300 W (max.); Design speed: Up to 400 RPM (MIX100) or 500 RPM (MIX200) (maximum operating speed has to be validated for each process individually, depending on volume, viscosity, etc.); Cable length: 300 cm (118.1 in.); Connector types: Hummel |
| Operating Temperature Range | 4 to 40 °C |
| Quality Level | MQ400
|
| Dimensions
|
| Height | 10.2 cm (4 in.) |
| Width | 15.5 cm (6.1 in.) |
| Depth | 15 cm (5.9 in.) |
| Weight | 4.9 kg (10.8 lb.) |
| Product Usage Statements
|
| Regulatory Conformance | IP Class 67 |
| Packaging Information
|
| Material Size | 1 |