重要规格表
| Description
|
| Catalogue Number | MIX0200L104 |
| Description | Mobius® control box unit, 230 V |
| Product Information
|
| Applicable Device |
- Mobius® MIX100
- Mobius® MIX200
|
| Power Requirements | Electrical: 115/230 VAC, 50/60 Hz single phase; Cable length: 250 cm (98.4 in.); Connector types: separate for each country |
| Quality Level | MQ400
|
| Physicochemical Information
|
| Voltage |
|
| Dimensions
|
| Height | 45.7 cm (18 in.) |
| Width | 38 cm (15 in.) |
| Depth | 21.3 cm (8.4 in.) |
| Weight | 13.5 kg (29.76 lb.) |
| Materials Information
|
| Materials of Construction | Stainless steel in compliance with material code 1.4301 ASTM® 304 |
| Product Usage Statements
|
| Environmental Requirements | Maximum surface temperature: 55 °C (132 °F); Pressure: atmospheric |
| Regulatory Conformance | IP Class 65. Cabinets are CE classified |
| Packaging Information
|
| Material Size | 1 |