millipore,
密理博,G30-013,NovAseptic Mixer, Tank Plate, Flanged, HS and USM
重要规格表
| Description
|
| Catalogue Number | G30-013 |
| Trade Name |
|
| Description | NovAseptic Mixer, Tank Plate, Flanged, HS and USM |
| Product Information
|
| Surface Finish, Exterior | Liquid contact surface, manually polished; Ra ≤ 0.5μm (20μin) |
| Operating Temperature Range | -80 to 200 °C |
| Applications
|
| Application Notes | The assembled NovAseptic Mixer may have different design temperature and/or pressure limits. The weakest component in the assembled product determines the maximum design temperature and pressure limits. |
| Physicochemical Information
|
| Operating Pressure Range | -1 to 10 bar |
| Dimensions
|
| Dimensions | For information about the dimensions of this product please refer to the Product Specification Sheet. |
| Weight | 1.3 kg (2.87 lb.) |
| Materials Information
|
| Device Material |
- Base Part and Welding Flange: Stainless Steel 316L (ASME SA-479)/EN 1.4435 (EN 10272)
- O-ring: EPDM
|
| Packaging Information
|
| Material Size | 1 |
| Material Package | The Tank Plate is packaged in a closed box. |