millipore,
密理博,G30-009,NovAseptic Mixer, Tank Plate, HS T10, HS T60 and USM T60
重要规格表
| Description
|
| Catalogue Number | G30-009 |
| Trade Name |
|
| Description | NovAseptic Mixer, Tank Plate, HS T10, HS T60 and USM T60 |
| Product Information
|
| Surface Finish, Exterior | Liquid contact surface, manually polished; Ra ≤ 0.5μm (20μin) |
| Operating Temperature Range | -80 to 200 °C |
| Applications
|
| Application Notes | The assembled NovAseptic Mixer may have different design temperature and/or pressure limits. The weakest component in the assembled product determines the maximum design temperature and pressure limits. |
| Physicochemical Information
|
| Operating Pressure Range | -1 to 10 bar |
| Dimensions
|
| Diameter | welding: Ø90 mm (Ø3.54 in) |
| Dimensions | For information about the dimensions of this product please refer to the Product Specification Sheet. |
| Weight | 0.9 kg (2.0 lb.) |
| Materials Information
|
| Device Material |
- Bar: Stainless Steel 316L (ASME SA-479)/EN 1.4435 (EN 10272)
|
| Product Usage Statements
|
| Regulatory Conformance | The NovAseptic Mixer is classified in Europe, for PED Directive 97/23/EC Category IV and approved by Notified Body. |
| Packaging Information
|
| Material Size | 1 |
| Material Package | The Tank Plate is packaged in a closed box. |