millipore,
密理博,1464-90020,General sampling, Accurate Volume application, 5 X 20 mL
重要规格表
| Description
|
| Catalogue Number | 1464-90020 |
| Trade Name |
|
| Description | General sampling, Accurate Volume application, 5 X 20 mL |
| Product Information
|
| Device Configuration | Multi-sampling |
| Fitting Inlet | Septum unit with a 1 mm needle |
| Fitting Outlet | Female or Male Luer in PVDF |
| Maximum Sampling Pressure | 0.5 bar (7.25 psi) |
| Maximum Operating Temperature | Multi: -20 to 50 °C (-4 to 122 °F) |
| Quality Level | MQ400
|
| Applications
|
| Application | Sterility testing, pyrogenic testing, endotoxin testing, chemical analysis, pH analysis, and fermentation applications |
| Biological Information
|
| Bacterial Endotoxins | Aqueous extraction contains ≤2.15 EU/mL as determined by the Limulus Amebocyte Lysate (LAL) Test |
| Sterility | Sterile |
| Sterilization | Beta Irradiation (e-beam) minimum 25 kGy according to ISO 11137 TIR No. 32 |
| Dimensions
|
| Needle Size | 1.0 mm |
| Volume | 5 x 20 mL |
| Materials Information
|
| Device Material |
- Syringe: polycarbonate, medical grade, platinum-cured silicone, medical silicone fluid
|
| Tubing Material | Medical grade, platinum-cured silicone |
| Packaging Information
|
| Bag Material | Drainage bag: polyethylene film |
| Material Size | 5 |