重要规格表
| 描述 | |
|---|---|
| 产品目录编号 | XX4002500 |
| 描述 | 气体管线换膜过滤器,25 mm,不锈钢 |
| 背景信息 | Apply a concentrated jet spray of ultracleaned solvent of rinse solution to surfaces that require washing. Just connect the FilterJet dispenser to a dispensing vessel to ensure that the solvent or other liquid is filtered immediately before dispensing. Applications: Solvent Filtration Prior to Contamination Analysis, Solvent Rinsing of Machined Parts and Collection Containers XX6702500 FilterJet Solvent Dispenser Replacement Parts XX6702501 Handle and Valve Assembly XX6702502 Valve Seals, PTFE XX6702506 Pressure Tubing with 1/4 in. NPT Adapters, PE XX6702507 Tube Adapter, 1/4 in. NPTM to 1/4 in. Tube XX6702508 Tubing, 6 mm O.D. x 3 m, polypropylene XX6702RK Replacement Parts Kit for FilterJet Solvent Dispenser XX4002500 Gas Line Filter Holder, 25 mm, stainless steel XX40025RK Replacement Parts Kit for Filter Holder Accessories XX6700P05 Dispensing Pressure Vessel, 5 L YY1301015 Pressure Gauge, 0-7 bar YY2029348 Ball Valve, 1/4 in. NPTF, stainless steel XX6700030 Quick-release Nipple & Coupling, 1/4 in. NPTM |
| 产品信息 | |
|---|---|
| 适用装置 |
|
| Quality Level | MQ100 |
| 应用 | |
|---|---|
| 应用 | Gas Line Filter Holder, 25mm, stainless steel |
| 理化信息 | |
|---|---|
| 压力 / 真空 | 压力 |
| 尺寸 | |
|---|---|
| 过滤面积 | 3.9 cm² |
| 过滤器直径 (⌀) | 25 mm |
| 预过滤器直径 (⌀) | 22 mm (thick depth prefilter) |
| 材料信息 | |
|---|---|
| 结构材料 | Stainless steel filter holder |
| 包装信息 | |
|---|---|
| 数量 | 1 |