millipore,
密理博,NA12/150,NovAseptic Valve, Manual Plastic Actuator
重要规格表
| Description
|
| Catalogue Number | NA12/150 |
| Trade Name |
|
| Description | NovAseptic Valve, Manual Plastic Actuator |
| Product Information
|
| Surface Finish, Exterior | Electropolished; Ra ≤1.6 µm (63 µin) |
| Operating Temperature Range | 0 to 70 °C |
| Valve Type | Actuator, Manual |
| Applications
|
| Application Notes | The applied valve body and diaphragm may have different design temperature and/or pressure limits. The weakest component in the assembled product determines the maximum design temperature and pressure limits. |
| Physicochemical Information
|
| Operating Pressure Range | -1 to 10 bar |
| Dimensions
|
| Dimensions | For information about the dimensions of this product please refer to the Product Specification Sheet. |
| Weight | 0.3 kg (0.66 lb.) |
| Materials Information
|
| Device Material |
- Cover: Stainless Steel EN 1.4305/ASTM 303
- Indicator: Stainless Steel SS 2346
- Handle: Plastic Oilon
|
| Packaging Information
|
| Material Size | 1 |
| Material Package | The Actuator is packaged in a closed box. |