重要规格表
| Description
|
| Catalogue Number | MXRMTR2K |
| Description | Motor, Mobius® Power MIX 1000/2000 |
| Product Information
|
| Applicable Device |
- Mobius® Power MIX 1000 and 2000
|
| Power Requirements | Connects to control box: 120V, 60Hz, 15A 230V, 50Hz, 10A 12 ft (3.65 m) cable 0.55kW |
| Operating Temperature Range | 4 to 30 °C |
| Quality Level | MQ400
|
| Dimensions
|
| Weight | 30.4 lb (13.8 kg) |
| Materials Information
|
| Materials of Construction | Stainless steel in compliance with material code 1.4301 ASTM® 304 |
| Product Usage Statements
|
| Environmental Requirements | Maximum surface temperature: 55 °C (132 °F); Pressure: atmospheric |
| Regulatory Conformance | CSA, CE, UL |
| Packaging Information
|
| Material Size | 1 |