重要规格表
| Description
|
| Catalogue Number | GA631321 |
| Trade Name |
|
| Description | Quikscale® Column GAP 630 x 550 |
| Product Information
|
| Connectors | 3/4 in. Sanitary Clamp (1 in. diameter flange) |
| Maximum Inlet Pressure, bar (psi) | 3 bar (43.5 psi) |
| Operating Temperature Range | 2 to 30 °C |
| Applications
|
| Key Applications |
|
| Physicochemical Information
|
| Bed Volume | 3.1–156 L |
| Dimensions
|
| Bed Height | 10–500 mm |
| Cross-sectional Area | 3117 cm² |
| Height | 550 mm |
| Length | 55.1 cm (21.7 in.) |
| Diameter | 63 cm (24.8 in.) |
| Materials Information
|
| Bed Support Material | 904L Porostar SST |
| Column Tube Material | Acrylic |
| External Surface Material |
- Acrylic
- Polypropylene
- 316L stainless steel
|
| Flow Cell Material |
- Polypropylene
- 316L stainless steel
|
| Seal Material | EPDM |
| Packaging Information
|
| Material Size | 1 |