重要规格表
| Description
|
| Catalogue Number | GA452213 |
| Trade Name |
|
| Description | Quikscale® Column GAG 450 x 1100 |
| Product Information
|
| Connectors | 3/4 in. Sanitary Clamp (1 in. diameter flange) |
| Maximum Differential Pressure, bar (psid) | 2.5 bar (36 psid) |
| Maximum Inlet Pressure, bar (psi) | 2.5 bar (36 psi) |
| Operating Temperature Range | 2 to 30 °C |
| Applications
|
| Key Applications |
|
| Physicochemical Information
|
| Bed Volume | 97.0–183 L |
| Dimensions
|
| Bed Height | 540–1070 mm |
| Cross-sectional Area | 1590 cm² |
| Height | 1100 mm |
| Length | 110 cm (43.3 in.) |
| Diameter | 45 cm (17.7 in.) |
| Materials Information
|
| Bed Support Material | Stainless Steel 1.4539 |
| Column Tube Material | Borosilicate Glass |
| External Surface Material |
- Glass
- Polypropylene
- 316L stainless steel
|
| Flow Cell Material |
- Polypropylene
- 316L stainless steel
|
| Seal Material | EPDM |
| Packaging Information
|
| Material Size | 1 |