millipore,
密理博,5SU871-80500,5NSU UNITS 1,5', BOTTLE APPLI 500 ML
重要规格表
| Description
|
| Catalogue Number | 5SU871-80500 |
| Trade Name |
|
| Description | 5NSU UNITS 1,5', BOTTLE APPLI 500 ML |
| Product Information
|
| Device Configuration | Single sampling |
| Fitting Inlet | 50.5-mm TC |
| Fitting Outlet | 50.5-mm TC |
| Maximum Sampling Pressure | 0.5 bar (7.25 psi) |
| Operating Temperature Range | -80 to 50 °C (-112 to 122 °F) |
| Quality Level | MQ400
|
| Biological Information
|
| Bacterial Endotoxins | Aqueous extraction contains ≤2.15 EU/mL as determined by the Limulus Amebocyte Lysate (LAL) Test |
| Sample Volume | 500 mL |
| Sterility | Gamma |
| Dimensions
|
| Needle Size | 2.0 mm |
| Materials Information
|
| Materials of Construction | Single Use holder: Wetted surfaces: PEI (Polyetherimide); magazine PEI (Polyetherimide), Locking ring: PEI orange (Polyetherimide); Screw : A2-A4
Sampling container: Sampling Bottle PET (Polyethylene Terephtalate Glycol) Bottle Cap PP (Polypropylene), Septum Si (platinum-cured silicone), Cannula ASTM® 316 L stainless steel, tubing TPE (Medical grade Thermoplastic Elastomer) |
| Product Usage Statements
|
| Animal Origin Materials | Please refer to the Animal Origin Statement |
| Packaging Information
|
| Material Size | 2 |