millipore,
密理博,4521-10014,Cell Culture transfer, tube application, Luer, 500 mm
重要规格表
| Description
|
| Catalogue Number | 4521-10014 |
| Trade Name |
|
| Description | Cell Culture transfer, tube application, Luer, 500 mm |
| Product Information
|
| Device Configuration | Single sampling |
| Fitting Inlet | Septum unit with 1 mm or 2 mm needle |
| Fitting Outlet | 3-piece Luer |
| Maximum Sampling Pressure | 0.5 bar (7.25 psi) |
| Maximum Operating Temperature | -50 to 95 °C |
| Applications
|
| Application | Ideal for applications such as pH regulation and fermentation inoculation |
| Biological Information
|
| Bacterial Endotoxins | Aqueous extraction contains ≤2.15 EU/mL as determined by the Limulus Amebocyte Lysate (LAL) Test |
| Sterility | Sterile |
| Sterilization | Beta Irradiation (e-beam) minimum 25 kGy according to ISO 11137 |
| Dimensions
|
| Length | 500 mm |
| Needle Size | 2.0 mm |
| Materials Information
|
| Tubing Material | Silicone |
| Packaging Information
|
| Material Size | 50 |