重要规格表
| 描述 | |
|---|---|
| 产品目录编号 | XX5004700 |
| 描述 | 气溶胶标准换膜过滤器,47 mm,不锈钢 |
| 背景信息 | These aerosol filter holders are designed for monitoring airborne particulates from the environment and/or closed systems. Choose the holder design most appropriate for your method. Aerosol filter holders are available in two formats: open-type for open atmosphere sampling and a standard design with a closed connection and inlet dispersion chamber. Applications: Particulate Contamination Monitoring in Gases |
| 产品信息 | |
|---|---|
| 适用装置 |
|
| 装配入口 | 软管接口 (11 mm 外径) |
| 装配出口 | 封闭的系统连接,配有入口弥散室和11 mm外径的入口/出口接口,有适配限流嘴的螺纹 |
| Quality Level | MQ100 |
| 应用 | |
|---|---|
| 应用 | 真空过滤封闭系统中的空气或其它气体,用于进行微粒污染物分析 |
| 理化信息 | |
|---|---|
| 压力 / 真空 | 真空 |
| 尺寸 | |
|---|---|
| 长度 | 17.8 cm |
| 直径 | 6.9 cm |
| 过滤面积 | 9.6 cm² |
| 过滤器直径 (⌀) | 47 mm |
| 材料信息 | |
|---|---|
| 结构材料 | 不锈钢主体,滤膜支撑网;阳极化铝锁定环;尼龙锁定轮 |
| 包装信息 | |
|---|---|
| 数量 | 1 |