重要规格表
| 描述 | |
|---|---|
| 产品目录编号 | XX3001200 |
| 描述 | Swinny 换膜过滤器 13 mm,不锈钢 |
| 背景信息 | Make your own syringe filter! Microsyringe and Swinny filter holders give you the flexibility to select the membrane type and diameter that are most appropriate for your application. For sterile filtration, autoclave your filter holders with the membrane in place. Ultraclean or sterilize small volumes of liquids dispensed by a syringe or install in-line to filter larger volumes. Features & Benefits •Available in two sizes for a range of process volumes •Durable stainless steel construction ensures years of use, decreasing waste from disposable syringe filters •Autoclavable with filter in place for sterile filtration Applications: Ultracleaning or Sterilization of Liquids XX3001200 Swinny Filter Holder 13 mm, stainless steel XX3002500 Microsyringe Filter Holder 25 mm, Luer-Lok, stainless steel XX3002514 Microsyringe Filter Holder 25 mm, NPTF, stainless steel Replacement Parts XX30012RK Swinny 13 mm Replacement Parts Kit XX30025RK Microsyringe 25 mm Replacement Parts Kit |
| 产品信息 | |
|---|---|
| 适用装置 |
|
| 连接(入口/出口) | Female Luer-Lok Inlet |
| 装配入口 | Luer-Lok® 鲁尔锁母头 |
| 装配出口 | 鲁尔滑接公头 |
| 最大入口压力[巴(psi)] | 6.9 bar (100 psi) |
| Quality Level | MQ100 |
| 应用 | |
|---|---|
| 应用 | Swinny Filter Holder 13mm, stainless steel |
| 生物信息 | |
|---|---|
| 灭菌 | 可装膜后高压高温灭菌 |
| 理化信息 | |
|---|---|
| 压力 / 真空 | 压力 |
| 尺寸 | |
|---|---|
| 长度 | 3.3 cm |
| 直径 | 1.6 cm |
| 过滤面积 | 0.8 cm² |
| 过滤器直径 (⌀) | 13 mm |
| 预过滤器直径 (⌀) | 10 mm |
| 材料信息 | |
|---|---|
| 结构材料 | 不锈钢 |
| 密封材料 | 聚四氟乙烯(PTFE) |
| 包装信息 | |
|---|---|
| 数量 | 1 |