重要规格表
| 描述
|
| 产品目录编号 | VVLP09050 |
| 商名 | |
| 描述 | Durapore 表面滤膜,PVDF,亲水,0.1 µm,90 mm,白色,光面 |
| 背景信息 | Durapore® membranes provide high flow rates and throughput, low extractables and broad chemical compatibility. Hydrophlic Durapore® membrane binds far less protein than nylon, nitrocellulose, or PTFE membranes.
Features & Benefits - Available in several pore sizes (both hydrophilic and hydrophobic varieties) to suit your application needs - Durapore® membrane filters have very low protein binding to minimize interaction with your sample and maximize recovery |
| 产品信息
|
| 过滤器代码 | VVLP |
| 过滤器颜色 | 白色 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 过滤器类型 | 表面滤膜 |
| Quality Level | MQ400
|
| 理化信息
|
| 折射系数 | 1.42 |
| 孔径 | 0.1 µm |
| 空气流量 | 0.15 L/min x cm² |
| 23°C时的泡点 | ≥4.8 |
| 重量分析的提取物(%) | 0.5% |
| 孔隙率% | 70% |
| 水流量 | |
| 尺寸
|
| 过滤器表面 | 平纹 |
| 厚度 | 125 µm |
| 过滤器直径 (⌀) | 90 mm |