重要规格表
| 无菌性 | 化学 | 孔径 | 可湿润性 |
|---|---|---|---|
| 非无菌 | Hydrophilic Nylon | 0.45 µm | 亲水性 |
| 描述 | |
|---|---|
| 产品目录编号 | SLHN033NK |
| 商名 |
|
| 描述 | Millex-HN,0.45 µm,尼龙,33 mm,非无菌 |
| 背景信息 | Overview of Non-Sterile Millex® Syringe Filters with Nylon Membrane: • Non-sterile Millex® syringe filters with hydrophilic nylon membrane are compatible with a broad range of solvents • Available in 0.20 µm and 0.45 µm pore sizes and two diameters to suit your application needs • Compatible with both aqueous and organic solutions, providing broad chemical compatibility and flexibility in the lab • Polypropylene housing, offering a low level of extractables and broad chemical compatibility Available in Multiple Pack Sizes: SKU ending with NS (-------NS): 50 per pack SKU ending with NL (-------NL): 100 per pack SKU ending with TL (-------TL): 100 per pack. These syringe filters have a tube outlet SKU ending with NB (-------NB): 250 per pack SKU ending with NK (-------NK): 1000 per pack Applications: Sample Filtration Prior to UHPLC, HPLC, LC-MS, and Mass Spec; Solvent Filtration; Clarification of Aqueous and Organic Solutions |
| 产品信息 | |
|---|---|
| 连接(入口/出口) | Female Luer-Lok/Male Luer slip |
| 过滤器代码 | HN |
| 装配入口 | Luer-Lok® 鲁尔锁母头 |
| 装配出口 | 鲁尔滑接公头 |
| 外壳 | Polipropilene |
| 色码 | 紫色 |
| 最大入口压力[巴(psi)] | 8.6 bar (125 psi) |
| 最高工作温度 | 45 °C |
| Quality Level | MQ400 |
| 应用 | |
|---|---|
| 应用 | 用于在层析或进行其它仪器分析之前配制水溶液和有机溶液 |
| 主要应用 |
|
| 生物信息 | |
|---|---|
| 样品类型 |
|
| 无菌性 | 非无菌 |
| 可湿润性 | 亲水性 |
| 理化信息 | |
|---|---|
| 孔径 | 0.45 µm |
| 23°C时的泡点 | ≥2.2 bar |
| 保持体积 | ≤ 80 µL after air purge |
| 尺寸 | |
|---|---|
| 高度 | 26 mm |
| 过滤面积 | 4.5 cm² |
| 工艺体积 | ≤100 mL |
| 过滤器直径 (⌀) | 33 mm |
| 材料信息 | |
|---|---|
| 化学 |
|
| 装置材料 |
|
| 产品使用声明 | |
|---|---|
| 合规 | For general laboratory use only |
| 包装信息 | |
|---|---|
| 数量 | 1000 |
| 包装 | non sterile |