重要规格表
| 无菌性 | 化学 | 孔径 | 可湿润性 |
|---|---|---|---|
| 非无菌 | 亲水性聚偏氟乙烯(PVDF) | 0.22 µm | 亲水性 |
| 描述 | |
|---|---|
| 产品目录编号 | SLGVR04NL |
| 商名 |
|
| 描述 | Millex-GV,0.22 µm,PVDF,4 mm,非无菌 |
| 背景信息 | Overview of Non-Sterile Millex® Syringe Filters with Durapore® (PVDF) Membrane •Low protein binding to minimize interaction with your sample and maximize recovery •Compatible with aqueous and mild organic solutions •Available in 0.22 μm and 0.45 μm pore sizes and three diameters to suit your application needs •Housing materials are either polypropylene or high density polyethylene (HDPE), offering low levels of extractables and broad chemical compatibility Available in Multiple Pack Sizes: SKU ending with NS (-------NS): 50 per pack SKU ending with NL (-------NL): 100 per pack SKU ending with TL (-------TL): 100 per pack. These syringe filters have a tube outlet SKU ending with NB (-------NB): 250 per pack SKU ending with NK (-------NK): 1000 per pack Applications: Sample Filtration Prior to UHPLC, HPLC, LC-MS, and Mass Spec; Solvent Filtration; Filtration of Biological Samples and Protein Solutions |
| 产品信息 | |
|---|---|
| 连接(入口/出口) | Female Luer-Lok/Male Luer slip |
| 过滤器代码 | GV |
| 装配入口 | Luer-Lok® 鲁尔锁母头 |
| 装配出口 | 鲁尔滑接公头,阶梯式 |
| 外壳 | HDPE |
| 色码 | 进/出口均为自然色 |
| 最大入口压力[巴(psi)] | 14 bar (200 psi) |
| 最高工作温度 | 45 °C |
| 应用 | |
|---|---|
| 应用 | 去除水溶液和温和有机溶液中的细小颗粒 |
| 主要应用 |
|
| 生物信息 | |
|---|---|
| 样品类型 |
|
| 媒质 | Durapore® |
| 无菌性 | 非无菌 |
| 灭菌 | 无 |
| 可湿润性 | 亲水性 |
| 理化信息 | |
|---|---|
| 孔径 | 0.22 µm |
| 保持体积 | < 10 µL |
| 尺寸 | |
|---|---|
| 高度 | 19.7 mm |
| 过滤面积 | 0.1 cm² |
| 工艺体积 | 1 mL |
| 过滤器直径 (⌀) | 4 mm |
| 材料信息 | |
|---|---|
| 化学 |
|
| 装置材料 |
|
| 产品使用声明 | |
|---|---|
| 合规 | For general laboratory use only |
| 包装信息 | |
|---|---|
| 数量 | 100 |
| 包装 | 散装,非无菌 |