millipore,
密理博,SAMPSYSGR,Samplicity Filtration System, Glossy Green
重要规格表
| Description
|
| Catalogue Number | SAMPSYSGR |
| Trade Name |
|
| Description | Samplicity™ Filtration System, Glossy Green |
| Product Information
|
| Components |
- Base
- Lid
- Vial Tray
- Waste Tray
- Tubing
|
| Color Code | Green |
| Applications
|
| Application | Vacuum filtration system for sample preparation for HPLC |
| Key Applications |
- Analytical Sample Prep
- High Performance Liquid Chromatography (HPLC)
|
| Biological Information
|
| Sterility | Non-Sterile |
| Dimensions
|
| Height | 9.1 cm (3.6 in.) |
| Width | 10.2 cm (4 in.) |
| Length | 44.5 cm (17.5 in.) |
| Dimensions | 44.5 cm L x 10.2 cm W x 9.1 cm H |
| Weight | 1.32 kg (2.9 lb.) |
| Materials Information
|
| Materials of Construction | Polypropylene with polyester and silicone components |
| Product Usage Statements
|
| Regulatory Conformance | For general laboratory use only |
| Packaging Information
|
| Material Size | 1 |
| Material Package | non sterile |