millipore,
密理博,PXC300C50,Pellicon XL 超滤
膜包 Ultracel 300 kDa 0.005 m2
重要规格表
| 描述
|
| 产品目录编号 | PXC300C50 |
| 商名 | |
| 描述 | Pellicon XL 超滤膜包 Ultracel 300 kDa 0.005 m2 |
| 产品信息
|
| Device Configuration | Cassette |
| 过滤器代码 | PLCMK |
| 最大入口压力[巴(psi)] | 5.5 bar (80 psi) @ 50 °C |
| 最大透膜压力 | 2.8 bar (40 psig) |
| 过滤器类型 | 超滤 |
| 良好生产作业规范 | These products are manufactured in a facility which adheres to FDA Good Manufacturing Practices. |
| NMWL | 300 kDa |
| Quality Level | MQ400
|
| 理化信息
|
| 重量分析的提取物(%) | The extractables level was equal to or less than 7.5 mg per device after a water flush. |
| pH値范围 | pH2 – pH12 |
| 循环速率 | 0.03–0.05 L/min |
| 保持体积 | 3.2 mL |
| Screen Type | Type C screen (coarse screen) |
| 尺寸
|
| Membrane Area | 50 cm² |
| 宽度 | 3 cm (1.2 in.) |
| 长度 | 18.8 cm (7.4 in.) |
| 过滤面积 | 50 cm² |
| 最小工作体积 | 15 mL |
| 材料信息
|
| 化学 | - Composite Regenerated Cellulose (CRC)
|
| 装置材料 | |
| 滤筛材料 | |