重要规格表
| 描述
|
| 产品目录编号 | P2C01MC05 |
| 商名 | |
| 描述 | Pellicon 2 盒式超滤膜包 PLCXK C 0.5 m2 |
| 产品信息
|
| Device Configuration | Cassette |
| 过滤器代码 | PLCXK |
| 最大透膜压力 | Forward: 3.5 bar (50 psig) @ 30 °C; Reverse: 0.33 bar (5 psig) |
| 预过滤要求 | 100 µm |
| 过滤器类型 | 超滤 |
| 良好生产作业规范 | These products are manufactured in a facility which adheres to FDA Good Manufacturing Practices. |
| NMWL | 1000 kDa |
| Quality Level | MQ400
|
| 理化信息
|
| 重量分析的提取物(%) | The extractables level was equal to or less than 1500 mg/m² after a water flush. |
| pH値范围 | pH2 – pH13 |
| 循环速率 | 5–35 L/min @ 0.4 bar (6 psi) |
| Screen Type | Type C screen (coarse screen) |
| 尺寸
|
| Membrane Area | 0.5 m² |
| 高度 | 1.5 cm (0.6 in.) |
| 宽度 | 17.8 cm (7.0 in.) |
| 长度 | 21 cm (8.3 in.) |
| 过滤面积 | 0.5 m² |
| 装置尺寸 | 0.5 m² |
| 材料信息
|
| 粘性材料 | 聚氨基甲酸酯 |
| 化学 | - Composite Regenerated Cellulose (CRC)
|
| 滤筛材料 | |