重要规格表
| 描述
|
| 产品目录编号 | P2B030A01 |
| 商名 | |
| 描述 | Pellicon 2 小型超滤膜包 Biomax-30 A 0.1 m2 |
| 产品信息
|
| Device Configuration | Mini Cassette |
| 过滤器代码 | Biomax 30 |
| 最大透膜压力 | Forward: 7 bar (100 psig) @ 30 °C; Reverse: 0.33 bar (5 psig) |
| 预过滤要求 | 100 µm |
| 过滤器类型 | 超滤 |
| 良好生产作业规范 | These products are manufactured in a facility which adheres to FDA Good Manufacturing Practices. |
| NMWL | 30 kDa |
| Quality Level | MQ400
|
| 理化信息
|
| 重量分析的提取物(%) | The extractables level was equal to or less than 1500 mg/m² after a water flush. |
| pH値范围 | pH1 – pH14 |
| 循环速率 | 4–6 L/min @ 1.4 bar (20 psi) |
| Screen Type | Type A screen (tight screen) |
| 尺寸
|
| Membrane Area | 0.1 m² |
| 高度 | 1.5 cm (0.6 in.) |
| 宽度 | 5.6 cm (2.2 in.) |
| 长度 | 21 cm (8.3 in.) |
| 过滤面积 | 0.1 m² |
| 装置尺寸 | 0.1 m² |