millipore,
密理博,NA18/84,NovAseptic Valve, Spring Closed Valve Seal (for PTFE Diaphragm only)
重要规格表
| Description
|
| Catalogue Number | NA18/84 |
| Trade Name |
|
| Description | NovAseptic Valve, Spring Closed Valve Seal (for PTFE Diaphragm only) |
| Product Information
|
| Operating Temperature Range | 0 to 140 °C |
| Valve Type | Spring Closed Valve Seal |
| Applications
|
| Application Notes | The applied valve body, diaphragm and actuator may have different design temperature and/or pressure limits. The weakest component in the assembled product determines the maximum design temperature and pressure limits. |
| Physicochemical Information
|
| Operating Pressure Range | -1 to –6 bar |
| Dimensions
|
| Dimensions | For information about the dimensions of this product please refer to the Product Specification Sheet. |
| Weight | 0.2 kg (0.44 lb.) |
| Materials Information
|
| Device Material |
- Spring Closed Valve Seal Body SS2346, EN 1.4305, ASTM 303
|
| Packaging Information
|
| Material Size | 1 |
| Material Package | The Spring Closed Valve Seal is packaged in a closed box. |