millipore,
密理博,H0MMMUSAC,Millidisk Cartridge Housing In-line 40stk
重要规格表
| Description
|
| Catalogue Number | H0MMMUSAC |
| Trade Name |
|
| Description | Millidisk Cartridge Housing In-line 40stk |
| Product Information
|
| Cartridge Used |
- One 2-inch or 4-inch Code M Cartridge Filter
|
| Device Configuration | In-line |
| Connections, Dome to Base | 3 in. O-ring (2-335) |
| Connections, Gauge Port | 1 in. Sanitary Flange |
| Connections, Inlet/Outlet | 1 in. Sanitary Flange |
| Connections, Vent/Drain | 1/4 in. Hose Barb |
| Mounting | Can be supported by braced rigid tubing connections |
| Maximum Inlet Pressure, bar (psi) | 10 bar (145 psi) |
| Cartridge Code | Code M (2-118) O-rings |
| Surface Finish, Exterior | Sanitary finish Ra <0.8 µm (32 µin) |
| Surface Finish, Wetted | Fine electropolished sanitary finish, Ra <0.5 µm (20 µin) |
| Quality Level | MQ100
|
| Applications
|
| Application | Small-volume applications |
| Dimensions
|
| Height | 19.8 cm (7.8 in.) |
| Length | 19.8 cm (7.8 in.) |
| Inlet to Outlet Width | 19.8 cm (7.8 in.) |
| Weight | 2.7 kg (6 lb.) |
| Materials Information
|
| Materials of Construction | 316L stainless steel |
| Seal Material | Silicone (SI) |
| Product Usage Statements
|
| Availability by Geography |
- Available for sale in North America only
|
| Packaging Information
|
| Material Size | 1 |