重要规格表
| Description
|
| Catalogue Number | GA303512 |
| Trade Name |
|
| Description | Quikscale® Column GAS 300 x 800 |
| Product Information
|
| Connectors | 3/4 in. Sanitary Clamp (1 in. diameter flange) |
| Maximum Differential Pressure, bar (psid) | 5 bar (72.5 psid) |
| Maximum Inlet Pressure, bar (psi) | 5 bar (72.5 psi) |
| Operating Temperature Range | 2 to 30 °C |
| Applications
|
| Key Applications |
|
| Physicochemical Information
|
| Bed Volume | 17.0–54.4 L |
| Dimensions
|
| Bed Height | 240–770 mm |
| Cross-sectional Area | 707 cm² |
| Height | 800 mm |
| Length | 80 cm (31.5 in.) |
| Diameter | 30 cm (11.8 in.) |
| Materials Information
|
| Bed Support Material | Stainless Steel 1.4539 |
| Column Tube Material | Stainless Steel |
| External Surface Material |
- Polypropylene
- 316L stainless steel
|
| Flow Cell Material |
- Polypropylene
- 316L stainless steel
|
| Seal Material | EPDM |
| Packaging Information
|
| Material Size | 1 |