重要规格表
| Description
|
| Catalogue Number | G0J-001 |
| Trade Name |
|
| Description | NovAseptic Mixer, Housing, HSI |
| Product Information
|
| Surface Finish, Exterior | Electropolished; Ra ≤0.8 μm (32 μin) |
| Operating Temperature Range | 5 to 135 °C |
| Applications
|
| Application Notes | The assembled NovAseptic Mixer may have different design temperature and/or pressure limits. The weakest component in the assembled product determines the maximum design temperature and pressure limits. |
| Physicochemical Information
|
| Operating Pressure Range | -1 to 10 bar |
| pH Range | pH1 – pH14 |
| Dimensions
|
| Dimensions | For information about the dimensions of this product please refer to the Product Specification Sheet. |
| Weight | 4.0 kg (8.82 lb.) |
| Materials Information
|
| Device Material |
- Bar: Stainless Steel 316L/EN 1.4435 (Rod: ASME SA-479/EN 10272
- Plate: ASTM A240/EN 10028-7/EN 10088-2)
|
| Packaging Information
|
| Material Size | 1 |
| Material Package | The Housing is packaged in a closed box. |