millipore,
密理博,CRL602S01,Polygard-CRL6 0.6 µm Code0 Cartridge Filter, 20in
重要规格表
| Description
|
| Catalogue Number | CRL602S01 |
| Trade Name |
|
| Description | Polygard®-CRL6 0.6 µm Code0 Cartridge Filter, 20in |
| Product Information
|
| Device Configuration | Cartridge |
| Maximum Differential Pressure, bar (psid) | 4.8 bar (70 psid) @ 25 °C |
| Maximum Inlet Pressure, bar (psi) | 4.8 bar (70 psi) @ 25 °C |
| Cartridge Code | Code 0 (2-222) O-rings |
| Quality Level | MQ400
|
| Biological Information
|
| Sterilization | 10 autoclave cycles or SIP @ 126 °C for 30 min |
| Wettability | Hydrophilic |
| Physicochemical Information
|
| Pore Size | 0.6 µm |
| Dimensions
|
| Cartridge Nominal Length | 20 in. (50 cm) |
| Diameter | 7.0 cm (2.75 in.) |
| Nominal Pore Size | 0.6 µm |
| Materials Information
|
| Chemistry |
|
| Device Material |
|
| Seal Material | Silicone (SI) |
| Packaging Information
|
| Material Size | 1 |