密理博,CP20F2E03,Lifegard Cartridge Filter 20 in. 2.0 µm Code F
重要规格表
| Description
| Catalogue Number | CP20F2E03 |
| Trade Name |
| Description | Lifegard™ Cartridge Filter 20 in. 2.0 µm Code F |
| Product Information
| Format | Single Layer |
| Device Configuration | Cartridge |
| Filter Grade | AP20 |
| Maximum Differential Pressure, bar (psid) | 3.5 bar (50 psid) @ 25 °C |
| Maximum Inlet Pressure, bar (psi) | 3.5 bar (50 psi) @ 25 °C |
| Cartridge Code | Code F double open end w/flat gaskets |
| Quality Level | MQ400
| Biological Information
| Media | Lifegard™ |
| Sanitization | 30 min with hot water @ 80 °C |
| Sterilization | 10 autoclave cycles or SIP @ 121 °C for 30 min |
| Physicochemical Information
| Pore Size | 2.0 µm |
| Dimensions
| Cartridge Nominal Length | 20 in. (50 cm) |
| Diameter | 7.4 cm (2.9 in.) |
| Filtration Area | 0.76 m² |
| Device Size | 20 in. |