| Description | |
|---|---|
| Catalogue Number | CFSP002000 |
| Trade Name |
|
| Description | C083 Cellulose Fiber Sample Pad Roll |
| Product Information | |
|---|---|
| Quality Level | MQ400 |
| Applications | |
|---|---|
| Application | Lateral Flow, Assay Development, lateral flow immunoassays, lateral flow assay device, Immunoassay IVDs |
| Dimensions | |
|---|---|
| Width | 20 mm |
| Length | 100 m (328 ft.) |
| Filter Dimensions | 1.7cm x 100m |
| Slit Width | 20 cm |
| Packaging Information | |
|---|---|
| Material Size | 1 roll |