millipore,
密理博,94443322,Isopak Stainless Steel Column IPS440 44 x 100
重要规格表
| Description
|
| Catalogue Number | 94443322 |
| Trade Name |
|
| Description | Isopak® Stainless Steel Column IPS440 44 x 100 |
| Product Information
|
| Maximum Differential Pressure, bar (psid) | 3.1 bar (45 psid) |
| Maximum Inlet Pressure, bar (psi) | 3.1 bar (45 psi) |
| Operating Temperature Range | 2 to 30 °C |
| Applications
|
| Key Applications |
|
| Physicochemical Information
|
| Bed Volume | 76–152 L |
| Dimensions
|
| Bed Height | 500–1000 mm |
| Cross-sectional Area | 1520 cm² |
| Length | 1 m (3.3 ft.) |
| Diameter | 44 cm (17.3 in.) |
| Materials Information
|
| Bed Support Material | 316L Stainless Steel Mesh (20 µm) |
| Column Tube Material | Stainless Steel |
| External Surface Material |
- 316L stainless steel
- Polypropylene
- Acetal
- Nylon
|
| Flow Cell Material |
|
| Seal Material | EPDM/Chemraz |
| Packaging Information
|
| Material Size | 1 |