millipore,
密理博,87913001,Vantage S2 Column VS 130 x 500 TPX-PP
重要规格表
| Description
|
| Catalogue Number | 87913001 |
| Trade Name |
|
| Description | Vantage® S2 Column VS 130 x 500 TPX-PP |
| Product Information
|
| Maximum Differential Pressure, bar (psid) | 3.1 bar (45 psid) |
| Maximum Inlet Pressure, bar (psi) | 3.1 bar (45 psi) |
| Operating Temperature Range | 2 to 30 °C |
| Applications
|
| Key Applications |
|
| Physicochemical Information
|
| Bed Volume | 0–5.7 L (6.8–12.8 L with extension tube) |
| Dimensions
|
| Bed Height | 0–455 mm (545–1020 mm with extension tube) |
| Cross-sectional Area | 125 cm² |
| Diameter | 12.7 cm (5.0 in.) |
| Materials Information
|
| Bed Support Material | Polypropylene (15 µm) |
| Column Tube Material | TPX-polymethylpentene |
| External Surface Material |
- 316L stainless steel
- Aluminum bronze
- Polypropylene
|
| Flow Cell Material |
|
| Seal Material | EPDM |
| Packaging Information
|
| Material Size | 1 |