millipore,
密理博,87025001,Vantage A2 Column VA 250 x 500 TPX-PP
重要规格表
| Description
|
| Catalogue Number | 87025001 |
| Trade Name |
|
| Description | Vantage® A2 Column VA 250 x 500 TPX-PP |
| Product Information
|
| Maximum Differential Pressure, bar (psid) | 7 bar (100 psid) |
| Maximum Inlet Pressure, bar (psi) | 6.9 bar (100 psi) |
| Operating Temperature Range | 2 to 30 °C |
| Applications
|
| Key Applications |
|
| Physicochemical Information
|
| Bed Volume | 0–23.8 L (29.0–54.3 L with extension tube) |
| Dimensions
|
| Bed Height | 0–475 mm (580–1065 mm with extension tube) |
| Cross-sectional Area | 500 cm² |
| Diameter | 25.2 cm (9.9 in.) |
| Materials Information
|
| Bed Support Material | Polypropylene (15 µm) |
| Column Tube Material | TPX-polymethylpentene |
| External Surface Material |
- 316L stainless steel
- Aluminum bronze
- Polypropylene
- Acetal
|
| Flow Cell Material |
|
| Seal Material | EPDM |
| Packaging Information
|
| Material Size | 1 |