重要规格表
| Description
|
| Catalogue Number | 175118824 |
| Trade Name |
|
| Description | Prosep® Ultra Plus 10 mL |
| Product Information
|
| Quality Level | MQ400
|
| Biological Information
|
| Base Matrix | Controlled Pore Glass |
| Recommended Mobile Phase Velocity | Up to 800 cm/h |
| Ligand | Recombinant native protein A |
| Physicochemical Information
|
| Binding Capacity | Static: typically ≥67 mg/mL (hIgG) Dynamic: typically >50 mg/mL (10% breakthrough at 3–6 min residence time) |
| pH Range | pH1.5 – pH8.5 |
| Dimensions
|
| Particle Size | 60 µm |
| Bed Height | 300 mm |
| Storage and Shipping Information
|
| Storage Conditions | 2–8 °C, plus bacteriostat (recommended for long-term storage) |
| Packaging Information
|
| Material Size | 1 x 10 mL |
| Material Package | Bottle |